Home / Et Yemekleri / Deniz levreği tarifi

Deniz levreği tarifi

Deniz levreği tarifi için malzemeler
180 g deniz levreği filetosu
10 ml zeytinyağı
10 g tereyağı
100 g karnabahar (Fırınlanmış)50 g tereyağı
80 ml krema
30 g kırmızı çeri domates (Kabuğu soyulmuş)
30 g sarı çeri domates (Kabuğu soyulmuş)
100 g brokoli
5 ml zeytinyağı
100 g dilim siyah zeytin
50 g tereyağı
Deniz levreği Nasıl Yapılır
Deniz levreği filetosunu hazırlamak için; yapışmaz yüzeyli bir tavada 10 g tereyağını eritin. Levrek filetosunun her iki yüzünü de mühürleyin. Yağlı kağıt serili bir fırın kabına alarak üzerine 10 ml zeytinyağı gezdirin ve önceden ısıtılmış 180 derece fırında 15 dakika pişirin.
Karnabahar püresi için; fırında pişirmiş olduğunuz karnabaharları bir kaba alın. Üzerine ılık kremayı ve tereyağını ekleyip iyice ezerek püre haline getirin. Servis yapılana kadar ılık kalmasını sağlayın.
Siyah zeytinleri yağlı kağıt serdiğiniz bir fırın kabına yayın. Önceden ısıtılmış 120 derece fırında iyice kuruyana kadar pişirin. Soğuduktan sonra robottan geçirip toz haline getirin.
Ayrı bir tavada 5 ml zeytinyağını ısıtın ve çeri domatesleri ekleyip birkaç dakika soteleyin. Küçük bir sos tavasında tereyağını eritip, orta kısık ateşte hafif renk alana kadar pişirin.
Bir servis tabağına önce karnabahar püresini yayın. Üzerine sırasıyla sotelediğiniz çeri domatesleri, brokolileri ve pişirdiğiniz balığı yerleştirin. Toz haline getirdiğiniz siyah zeytini serpin ve esmer tereyağını gezdirip servis yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir